IT Вакансії

Що робить та скільки заробляє QA Engineer?

У завдання таких працівників входить пошук недоліків, класифікація, а також їх ліквідація. Корекцією елементів ЗА дані фахівці можуть займатися як самостійно, так і делегувати повноваження іншим співробітникам. Інженер QA відповідає за правильну роботу нових програмних продуктів перед їх випуском для кінцевих користувачів. Шляхом тестування програми та активного пошуку проблем він засвідчується, що все програмне забезпечення відповідає стандартам компанії.

Що входить в обовязки QA Engineer

Вони або самі створюють документацію чи джира сторі, або є джерелом знань. Нині є чимало охочих змінити професію, і я не можу дати конкретної поради, як не загубитися на тлі інших. Завжди буде хтось кращий, розумніший, з ліпшими навичками тощо. Забудьте про те, що є хтось із профільною освітою, хтось більш скіловий — є лише ви на шляху здобуття нової професії. Тож усе, на чому слід концентруватися, — це навчання і розвиток. Чи є переваги у  світчерів перед тими, хто має профільну освіту й від початку був націлений на кар’єру QA?

Підпишіться на оновлення

Їх може дати технічна освіта, котра дає хороший старт у професії попри те, що не є обов’язковою. Або самоосвіта — за умови, що ви маєте для неї достатньо часу, бажання та мотивації. Я почала роботу в SimCorp із 500$, а зараз стартова зарплата для QA-інженерів зросла майже вдвічі — і це ще не межа. Подальший ріст заробітної плати можна переглянути на DOU або djinni — вони дають плюс-мінус достовірний зріз ринку. Але перелік вимог до кандидата більше залежить від специфіки продукту й загалом компанії — те, що цінується однією, може зовсім не мати значення для іншої. Незважаючи на високу конкуренцію за місце тестувальника, кількість вакансій залишається однією з найбільших на ринку праці в IT.

Чи справді для посади QA Engineer не треба мати глибоких технічних знань? Про те, чим займається тестувальник та як ним стати, розповідає Антон Мужайло, Quality Solutions Architect у GlobalLogic Ukraine. Метавсесвіт — це можливість розширити свій кругозір, навчатися з будь-якої точки світу та обмінюватися міжнародним досвідом зі студентами. DAN.IT перші, хто зробив можливим навчання в такому форматі і дав можливість бути на крок ближче до технологій. 73% студентів DAN.IT протягом 3 місяців після або під час навчання одержують оффер.

Етапи професійного зростання QA-Engineer

Насправді і мануальний, і автоматизований напрямки мають багато спільних вимог, оскільки їхній фундамент однаковий. Давайте почнемо з розгляду Manual QA, а потім плавно доповнимо його інструментами Automation QA. Зазвичай, робочий день QA інженера складається зі знаходження помилок та їх опису. Тому важливою рисою будь-якого спеціаліста з тестування є посидючість та уважність. На етапі розгортання програмного забезпечення QA Engineer може брати активну участь у перевірці, щоб переконатися, що програма, дійсно, добре працює у середовищі продакшену. На етапі тестування QA Engineer виконує написані тест-кейси.

Що входить в обовязки QA Engineer

Тож якщо вам подобається виконувати комбіновану роботу та саморозвиватися – посада QA-Engineer відмінно підійде. Після кількох років на одній позиції в компанії мені стало цікаво спробувати себе в девелопменті. Певний час було дуже захопливо, але потім я зрозуміла, що «ламати»  мені подобається більше, ніж «будувати», і повернулася назад у тестування.

Зарплати QA

Отримуйте сповіщення про нові Quality Assurance Engineer вакансії в Ukraine. Ті, кого цікавить менеджмент чи коучинг, можуть спробувати себе в ролі Development Manager, People Manager чи Release Train Engineer, який контролює роботу скрам-майстрів. Перетворюємо список наведених вище технологій на туторіал. QA Engineer може розвиватися в адміністративному, або в технічному напрямку. Найдорожчими є дефекти, виявлені на етапі використання ПЗ кінцевим користувачем.

  • Твоїм основним завданням буде надання підтримки та технічного обслуговування, які потребують знання JavaScript.
  • Автоматичне тестування не бачить систему очима реального користувача.
  • Ніколи не пропускайте сповіщення про вакансії з новим додатком LinkedIn для Windows.
  • Потім QA-інженер повинен написати детальний звіт про знайдені помилки та запропонувати способи їх усунення.
  • Тому нами й були вказані деякі необов’язкові технології — ми хочемо озброїти наших читачів максимально промовистим стеком, щоб ви були на голову вищими за конкурентів.

Зараз насправді опановувати професію простіше, оскільки в інтернеті є більше якісного та структурованого матеріалу для навчання. З того часу я не готувався до співбесід, сидячи й повторюючи усе вечорами, а просто йшов з тим набором знань, які збирався «продавати» роботодавцю. Автоматичне тестування не бачить систему очима реального користувача.

Які ІТ-спеціальності — найбільш перспективні в Європі та США

Часто великі компанії беруть джуніор зі знанням англійської, відмовляючи кандидатам з великим досвідом, але без знання мови. Такий поділ часто ігнорується, а інженер на робочому місці комбінує усі перелічені ролі. В Україні, наприклад, зазвичай шукають QA Engineers, ігноруючи специфіку актуальних завдань та комбінуючи їх на одній посаді.

Що входить в обовязки QA Engineer

Аби безпроблемно читати код розробників і розуміти, що в ньому відбувається, слід володіти основами програмування. Для цього краще вибрати або Java, або C# — документація за https://wizardsdev.com/ даними мовами є дуже інформативною, наявне велике ком’юніті. Також варто опанувати мови верстання HTML і CSS – вони дуже прості і використовуються в усіх веб-застосунках.

Автоматизований QA технічно є надмножиною позиції Manual QA — він повинен знати все те саме, що й мануальний колега плюс декілька нових інструментів. Git – це популярна система контролю версій, яка дозволяє вести історію розроблення проєкту з можливістю доступу до кожної збереженої версії. Одним із найвідоміших антагоністів Git є SVN — централізована система, на відміну від децентралізованої Git. Веб-сервіси повинні знати розробники для коректної реалізації ПЗ, а тестувальникам вони потрібні, щоб розуміти, як працює та чи інша веб-система. CMM / CMMI – це набір методологій (моделей) удосконалення процесів розроблення ПЗ.

Я мав технічні знання, дипломну з моделювання фізичного процесу, але до програмування не тягнуло взагалі. Я став дивитися, які ще є суміжні професії, і відкрив для себе тестування. Це саме те, що підходило мені ментально та професійно. Щодо світчерів сьогодні і їхніх шансів отримати роботу. Наприклад, співробітник працює у підтримці, приблизно розуміє продукт, вміє розв’язувати конфлікти й має бажання зростати.

На що дивитися в резюме QA і на інтерв’ю, щоб знайти «свого» спеціаліста

QA повинен точно розуміти, в який момент за справу візьметься тестувальник, і встигнути підготувати до цього часу план тестування, тестову документацію, тестове оточення. Тестувальник знає, як система працює, де вона не працює, і де працює вакансія Middle QA Automation Engineer C# не так, як задумано. Він вміє визначити, чим викликана помилка, або хоча б знає, де це шукати. Тестування – це один з етапів забезпечення та контролю якості. Шлях до вершин майстерності QA неблизький, але цілком під силу всім.